Porozmawiajmy

Nasi
Ambasadorzy

Zaprosiliśmy do projektu kilka osób, które tak jak my uważają, że otwarcie się na szczerą rozmowę z bliską, zaufaną osobą jest pierwszym krokiem do lepszego samopoczucia psychicznego. Przeczytaj, co mówią ambasadorzy naszej akcji.

Aleksandra Iwacz 

Mamologia

Zdrowie psychiczne jest ważne nie tylko z uwagi na nasze samopoczucie, ale również zdrowie fizyczne. Kiedy czujemy, że jest nam trudno, przyjrzyjmy się swoim emocjom i zaakceptujmy je. Pamiętajmy, że mamy prawo do wszystkiego co czujemy. Zaopiekujmy się sobą, tak samo jak robimy to wtedy, kiedy boli nas głowa czy ząb. Poszukajmy rzeczy, które nas wspierają, ale też nie bójmy się sięgać po pomoc innych.

Aleksandra Żebrowska

 
Jak nigdy dotąd, rozmowa staje się najważniejszym narzędziem w radzeniu sobie z przygnębiającymi ograniczeniami nowej rzeczywistości. O wiele trudniej jest mierzyć się z nimi samemu. Uczmy się jak słuchać i jak ze sobą rozmawiać. Zwykłe, życzliwe i nieoceniające „chcesz pogadać?” potrafi dać więcej siły i nadziei niż nam się pozornie wydaje.

Anna Cyklińska 

Psychoedu

Sytuacja pandemii zwiększa izolację społeczną i rodzi dystans, przez co może osłabiać relacje międzyludzkie. Zauważanie ludzi wokół nas i pielęgnowanie bliskości może zwiększać efekt buforowy, czyli wzmacniać zdrowie fizyczne i psychiczne.

Janina Bąk

Janina Daily

Pandemia nauczyła nas właśnie tego, że jesteśmy istotami stadnymi i niczym pingwiny bywamy całkowicie pogubieni bez wsparcia naszego stada. Szalenie ważnym jest, by w tym czasie o siebie samych i siebie nawzajem dbać. A lekarstwo na te momenty, gdy jesteśmy bezbronni niczym brzuszek jeża jest ogólnodostępne – i jest nim rozmowa.

Natalia Kusiak

 
Rok 2020 był bardzo trudny dla wszystkich międzyludzkich relacji, wiele z nich zostało wystawionych na próbę. To wspaniałe, że ktoś postanowił nam przypomnieć, że od rozmowy wszystko się zaczyna. Z doświadczenia wiem, jak potrafi być trudna, ale wydaje mi się, że to umiejętność z gatunku tych, których uczymy się przez całe życie.